Knyga "Alytaus tiltai"

Tiltai – vieni seniausių žmonijos statinių. Šie specifiniai inžineriniai statiniai sudėtingi konstrukciniu požiūriu visuomet tiksliai atspindėjo krašto ekonominį, inžinerinį ir architektūrinį lygį. Tiltai turi istorinę, techninę, architektūrinę vertes ir yra neatsiejamas kelių plėtros atributas.

Tiltas visada buvo sausumos kelio dalis, jungianti kelią per gamtinę kliūtį. Tad priežastis tiltui atsirasti visada buvo kelio linijos suformavimas, pirma kelias, ir tik po to tiltas. Pažintis su seniausiais ir naujausiais tiltais atveria gražiausius miestų bei miestelių vaizdus, supažindina su vietovių geografija ir istorija.

Knyga „Alytaus tiltai“ sudaryta kelių statybos inžinieriaus, tiltų statytojo Henriko Adolfo Kebeikio kolekcijos pagrindu, maloniai autoriui leidus ja pasinaudoti, papildyta nauja informacija supažindina su Alytaus miesto tiltų istorija. Dialogas su miestu per tiltų istorijas padės per įvairias patirtis suprasti miesto daugiasluoksniškumą, per skirtingas prizmes pamatyti jo paslėptas vertybes.

 

© Tekstų autorius – Giedrius Bernatavičius

© Kalbos redaktorės – Daiva Gaskienė ir Rūta Jasionienė

© Leidėjai – asociacija Dzūkų kultūros draugė ir UAB “Diza”